Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТОЙ БЛАГОВЕРНЫЙ ЦАРЕВИЧ ДИМИТРИЙ.

Автор
Опубликовано: 682 дня назад (14 июня 2022)
Рубрика: Православие.
+1
Голосов: 1


Тропарь:

Ца́pскую диади́му обагpи́л еси́ кpо́вию твое́ю, Богому́дpе му́чениче, за скиптp кpест в pуку́ пpии́м, яви́лся еси́ победоно́сец, и же́pтву непоpо́чну Влады́це пpине́сл еси́ себе́, я́ко бо а́гнец незло́бив от pаба́ заколе́н еси́, и ны́не pа́дуяся пpедстои́ши Святе́й Тpо́ице. Моли́ся о деpжа́ве сpо́дников твои́х богоуго́дней бы́ти и сыново́м росси́йским спасти́ся.

Кондак:

Возсия́ днесь в сла́вней па́мяти твое́й ве́рным весе́лие, я́ко бо доброра́сленный грезн, прозя́бл еси́ и Христу́ красе́н плод прине́сл еси́ себе́. Те́мже и по убие́нии твое́м соблюде́ те́ло твое́ нетле́нно, страда́льчески обагре́ное кро́вию, благоро́дне свя́те Дими́трие, соблюда́й оте́чество твое́ и град твой невреди́м, тому́ бо еси́ утвержде́ние.

Молитва:

О вели́кий и ми́лостивый страстоте́рпче, царе́вичу кня́же Дими́трие! Услы́ши нас, гре́шных, моле́ние со усе́рдием тебе́ принося́щих, и помози́ нам в жи́зни сей, от грехо́в и скорбе́й избавля́я, и в бу́дущем ве́це бу́ди помо́щник и засту́пник, от муче́ний а́довых свобожда́я и сподобля́я ку́пно с тобо́ю покланя́тися и воспева́ти Всесвяту́ю Тро́ицу, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
146 просмотров
Комментарии (0)