Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТИТЕЛЬ ПЁТР, МИТРОПОЛИТ МОСКОВСКИЙ И ВСЕЯ РОССИИ ЧУДОТВОРЕЦ.

Автор
Опубликовано: 452 дня назад ( 1 января 2023)
Рубрика: Православие.
+1
Голосов: 1


Тропарь:

Лику́й све́тло благосла́внейший гра́де Москва́, име́яй в себе́ архиере́я Петра́ я́ко зарю́ со́лнца, всю Росси́ю чудодея́нии озаря́юща, той бо не́мощи врачу́ет, и неду́ги я́ко тьму прого́нит от вопию́щих ему́: ра́дуйся, иера́рше Бо́га Вы́шняго, тобо́ю сия́ па́стве твое́й соде́ловающаго.

Кондак:

Взбра́нному и ди́вному на́шея земли́ чудотво́рцу, днесь любо́вию к тебе́ притека́ем, песнь Богоно́се плету́ще, я́ко име́я дерзнове́ние ко Го́споду, многообра́зных изба́ви нас обстоя́ний, да зове́м ти: ра́дуйся, утвержде́ние гра́ду на́шему.

Молитва:

О вели́кий святи́телю, пресла́вный чудотво́рче, Росси́йския Це́ркве первопресто́льниче, гра́да Москвы́ храни́телю и о всех нас усе́рдный моли́твенниче, о́тче наш Пе́тре! К тебе́ смире́нно припа́даем и мо́лимся: простри́ ру́це твои́ ко Го́споду Бо́гу и помоли́ся за ны, гре́шныя и недосто́йныя рабы́ Его́: да проба́вит нам ми́лость Свою́ и низпосле́т нам вся благопотре́бная к вре́менному житию́ и ве́чному спасе́нию на́шему дары́ бла́гости Его́, наипа́че же да огради́т нас ми́ром, братолю́бием и благоче́стием от всех искуше́ний врага́ диа́вола, и да́рует нам бы́ти ве́рными ча́дами твои́ми, не по и́мени то́кмо, но и все́м житие́м на́шим. Ей, уго́дниче Бо́жий! Услы́ши нас благоутро́бно, и бу́ди всем нам помо́щник и засту́пник во вся́ких беда́х и напа́стех, не забу́ди нас и в час кончи́ны на́шея, егда́ наипа́че твоего́ заступле́ния потре́буем, да, при по́мощи моли́тв твои́х святы́х, сподо́бимся и мы, гре́шнии, кончи́ну благу́ю получи́ти и Ца́рствие Небе́сное унасле́дити, сла́вяще ди́внаго во святы́х Свои́х Бо́га на́шего, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в. Ами́нь.
202 просмотра
Комментарии (0)