Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТИТЕЛЬ ИОАСАФ, ЕПИСКОП БЕЛГОРОДСКИЙ.

Автор
Опубликовано: 828 дней назад (21 декабря 2021)
Рубрика: Православие.
+3
Голосов: 3


Тропарь, глас 3:

Святи́телю Христу́ Бо́гу возлю́бленне, пра́вило ве́ры и о́браз милосе́рдия лю́дем был еси́, бде́нием же, посто́м и моли́твою я́ко свети́льник пресве́тлый просия́л еси́, и просла́влен от Бо́га яви́лся еси́: те́лом у́бо в нетле́нии почива́я, ду́хом же Престо́лу Бо́жию предстоя́, чудеса́ пресла́вная источа́еши. Моли́ Христа́ Бо́га, да утверди́т нас в Правосла́вии и благоче́стии, и спасе́т ду́ши на́ша.

Ин тропарь, глас 2:

Моли́твенниче изде́тства преизря́дный, богоизбра́нный святи́телю Христо́в Иоаса́фе, пра́вило ве́ры и о́браз милосе́рдия благоче́стным житие́м всем явля́еши и с ве́рою к тебе́ притека́ющим оби́льно исцеле́ния источа́еши. Моли́ Христа́ Бо́га, да утверди́т правове́рие, мир и благоче́стие и спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак, глас 8:

Многоразли́чныя по́двиги жития́ твоего́ кто испове́сть? Многообра́зныя ми́лости Бо́жия тобо́ю явле́нныя кто исчи́слит? Дерзнове́ние же твое́ у Пречи́стыя Богоро́дицы и Всеще́драго Бо́га до́бре ве́дуще, во умиле́нии серде́чнем зове́м ти: не лиши́ и нас твое́я по́мощи и заступле́ния, святи́телю Христо́в и чудотво́рче Иоаса́фе.

Молитва:

О уго́дниче Бо́жий святи́телю Иоаса́фе! Из глубины́ се́рдца взыва́ем к тебе́ раби́ Бо́жии (имена), огради́ нас от собла́зна, ересе́й и раско́лов, научи́ го́рняя му́дрствовати, разсе́янный ум наш просвети́ и на путь и́стины напра́ви, охладе́вшее се́рдце согре́й любо́вию ко бли́жнему и ре́вностию ко исполне́нию веле́ний Бо́жиих, грехо́м и нераде́нием осла́бленную во́лю на́шу оживотвори́ благода́тию Ду́ха Всесвята́го: да твоему́ па́стырскому гла́су после́дующе, сохрани́м в чистоте́ и пра́вде ду́ши на́ша, и та́ко, Бо́гу помога́ющу, Небе́снаго Ца́рствия дости́гнем, иде́же ку́пно с тобо́ю воспросла́вим пречестно́е и великоле́пое и́мя Отца́ и Сы́на и Ду́ха Свята́го во ве́ки веко́в. Ами́нь.
200 просмотров
Комментарии (0)