Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТАЯ РАВНОАПОСТОЛЬНАЯ НИНА.

Автор
Опубликовано: 1180 дней назад (27 января 2021)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2


Тропарь, глас 4:

Сло́ва Бо́жия служи́тельнице, во апо́стольстей пpо́поведи пеpвозва́нному Андpе́ю и пpо́чим апо́столом подpажа́вшая, пpосвети́тельнице Иве́pии и Ду́ха Свята́го цевни́це, свята́я pавноапо́стольная Ни́но, моли́ Хpиста́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак, глас 2:

Прииди́те днесь вси́, воспои́м избра́нную от Христа́ равноапо́стольную пропове́дницу Бо́жия сло́ва, му́друю благове́стницу, лю́ди Картали́нии приве́дшу на путь живота́ и и́стины, Богома́тере учени́цу, усе́рдную засту́пницу и неусыпа́ющую храни́тельницу на́шу, Ни́ну прехва́льную.

Молитва первая:

О всехва́льная и преди́вная равноапо́стольная Ни́но, к тебе́ прибега́ем и уми́льно тебе́ про́сим: огради́ нас (имена) от вся́ких зол и скорбе́й, вразуми́ враго́в святы́я Це́ркви Христо́вы и посрами́ проти́вников благоче́стия и умоли́ Всеблага́го Бо́га Спаси́теля на́шего, Ему́же ты ны́не предстои́ши, да да́рует наро́ду правосла́вному мир, долгоде́нствие и во вся́ком до́брем начина́нии поспеше́ние, и да приведе́т Госпо́дь нас в Небе́сное Свое́ Ца́рствие, иде́же вси святи́и славосло́вят всесвято́е Его́ и́мя, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Молитва вторая:

О всехва́льная и преди́вная равноапо́стольная Ни́но, воисти́ну вели́кое украше́ние Це́ркве Правосла́вныя и изря́дная похвало́ наро́ду Ивери́йскому, просвети́вшая всю страну́ Грузи́нскую Боже́ственным уче́нием, и по́двиги апо́стольства победи́вшая врага́ на́шего спасе́ния, трудо́м и моли́твами насади́вшая зде вертогра́д Христо́в и возра́щшая его в плод мног! Пра́зднующе святу́ю па́мять твою́, притека́ем к честно́му ли́ку твоему́ и благогове́йно лобыза́ем всехва́льный дар тебе́ от Бо́жия Ма́тере, чудотво́рный Крест, его́же ты обви́ла еси́ драги́ми власы́ твои́ми, и уми́льно про́сим, я́ко при́сную предста́тельницу на́шу: огради́ нас от вся́ких зол и скорбе́й, вразуми́ враго́в Святы́я Це́ркви Христо́вы и проти́вников благоче́стия, охраня́й твое́ ста́до, упасе́нное тобо́ю, и моли́ Всеблага́го Бо́га, Спаси́теля на́шего, Ему́же ты ны́не предстои́ши, да да́рует правосла́вному наро́ду на́шему мир, долгоде́нствие и во вся́ком до́брем начина́нии поспеше́ние, и да приведе́т Госпо́дь нас в Небе́сное Свое́ Ца́рствие, иде́же вси святи́и славосло́вят Всесвято́е Его́ и́мя ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание:

Велича́ем тя, свята́я равноапо́стольная Ни́но, всю страну́ Иверскую све́том Ева́нгелия просвети́вшую и ко Христу́ приве́дшую.
308 просмотров
Комментарии (0)