Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ "СПОРУЧНИЦА ГРЕШНЫХ".

Автор
Опубликовано: 742 дня назад (18 марта 2022)
Рубрика: Православие.
+1
Голосов: 1


Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Споручница грешных», глас 4:

Умолка́ет ны́не вся́кое уны́ние и страх отча́яния исчеза́ет, гре́шницы в ско́рби се́рдца обрета́ют утеше́ние и Небе́сною любо́вию озаря́ются све́тло: днесь бо Ма́терь Бо́жия простира́ет нам спаса́ющую ру́ку и от Пречи́стаго о́браза Своего́ веща́ет, глаго́лющи: Аз Спору́чница гре́шных к Моему́ Сы́ну, Сей дал Мне за них ру́це слы́шати Мя вы́ну. Те́мже, лю́дие, обремене́ннии грехи́ мно́гими, припади́те к подно́жию ико́ны Ея́, со слеза́ми вопию́ще: Засту́пнице ми́ра, гре́шным Спору́чнице, умоли́ Ма́терними Твои́ми моли́твами Изба́вителя всех, да Боже́ственным всепроще́нием покры́ет грехи́ на́ша и све́тлыя две́ри ра́йския отве́рзет нам, Ты бо еси́ предста́тельство и спасе́ние ро́да христиа́нскаго.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Споручница грешных», глас 1:

Честно́е жили́ще бы́вшее неизрече́ннаго естества́ Боже́ственнаго вы́ше сло́ва и па́че ума́ и гре́шным еси́ Спору́чница, подава́еши благода́ть и исцеле́ние, я́ко Ма́ти всех Ца́рствующаго: моли́ Сы́на Твоего́ получи́ти нам ми́лость в День су́дный.

Молитва:

К кому́ возопию́, Влады́чице, к кому́ прибе́гну в го́рести мое́й, а́ще не к Тебе́, Цари́це Небе́сная? Кто плач мой и воздыха́ние мое́ прии́мет и моле́ниям на́шим скоропослу́шливо вне́млет, а́ще не Ты, Всеблага́я Спору́чнице, всех на́ших ра́достей Ра́дость? Услы́ши же и ны́нешния песнопе́ния и моле́ния, и о мне гре́шном Тебе́ приноси́мыя. И бу́ди мне Ма́ти и Покрови́тельница и ра́дости Твоея́ всем нам Пода́тельница. Устро́й жизнь мою́, я́коже хо́щеши и я́коже ве́си. Вруча́ю бо себе́ Твоему́ покро́ву и промышле́нию, да ра́достно всегда́ пою́ Тебе́ со все́ми: Ра́дуйся, Благода́тная; ра́дуйся, Обра́дованная. Ра́дуйся, Преблагослове́нная; ра́дуйся, Препросла́вленная во ве́ки. Ами́нь.
191 просмотр
Комментарии (0)