Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

БОГОЛЮБСКАЯ ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ.

Автор
Опубликовано: 1029 дней назад (29 июня 2021)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2


Тропарь, глас 1:

Боголюби́вая Цари́це, Неискусому́жная Де́во Богоро́дице Мари́е, моли́ за ны Тебе́ Возлюби́вшаго и ро́ждшагося от Тебе́ Сы́на Твоего́ Христа́ Бо́га на́шего, пода́ти нам оставле́ние прегреше́ний, ми́рови мир, земли́ плодо́в изоби́лие, па́стырем святы́ню и всему́ челове́чу ро́ду спасе́ние. Гра́ды на́ша и страны́ Росси́йския от нахожде́ния иноплеме́нных заступи́ и от междоусо́бныя бра́ни сохрани́. О Ма́ти Боголюби́вая Де́во! О Цари́це Всепе́тая! Ри́зою Твое́ю покры́й нас от вся́каго зла, от ви́димых и неви́димых враг защити́, и спаси́ ду́ши на́ша.

Ин тропарь, глас 1:

Всепе́тая и Всесла́вная Цари́це Богоро́дице, Ма́ти всея́ тва́ри Соде́теля, христиа́нская Наде́ждо и Засту́пнице, печа́льных утеше́ние, ненаде́ющихся и отча́явшихся ско́рое наде́яние, мо́лим Тя: ми́лостива бу́ди нам гре́шным, и не оста́ви раб Свои́х, и не отри́ни моле́ния ве́рных, в ско́рбях и беда́х пред честны́м о́бразом Твои́м избавле́ния тре́бующих. О Влады́чице, Блага́я Помо́щнице! Ри́зою Твое́ю честно́ю нас защити́ и от всех зол изба́ви, моля́щи Сы́на Твоего́, Христа́ Бо́га на́шего, да спасе́т ду́ши на́ша, я́ко Милосе́рд.

Кондак, глас 3:

Де́ва днесь предстои́т Сы́ну, ру́це Свои́ к Нему́ проостира́ющи, святы́й князь Андре́й ра́дуется, и с ним Росси́йская страна́ торжеству́ет, нас бо ра́ди мо́лит Богоро́дица преве́чного Бо́га.

Молитва:

О Чу́дная и Вы́сшая всех тва́рей Цари́це Богоро́дице, Небе́снаго Царя́ Христа́ Бо́га на́шего Ма́ти! Услы́ши нас, гре́шных и недосто́йных раб Твои́х, в час сей моля́щихся и припа́дающих к Тебе́ с воздыха́нием и слеза́ми и уми́льно глаго́лющих; изведи́ нас от ро́ва страсте́й, Влады́чице; изба́ви нас от вся́кия ско́рби и печа́ли; огради́ от вся́кия напа́сти и злых клеве́т, от непра́ведного и лю́таго наве́та вра́жия. Мо́жеши бо, о Благода́тная Ма́терь на́ша, не то́чию от вся́каго зла сохрани́ти лю́ди Твоя́, но и вся́ким благодея́нием снабди́ти и спасти́: ра́зве Тебе́ ины́я Предста́тельницы в беда́х и обстоя́ниих и те́плыя Хода́таицы о нас, гре́шных, не и́мамы к Сы́ну Твоему́, Христу́ Бо́гу на́шему, Его́же умоли́, Влады́чице, да спасе́ннии Тобо́ю сла́вим и в бу́дущем ве́це Всесвято́е и́мя Сы́на Твоего́ и Бо́га на́шего, ку́пно со Отце́м и Святы́м Ду́хом, ны́не и в безконе́чныя ве́ки. Ами́нь.

Величание

Велича́ем Тя, Пресвята́я Де́во, и чтим о́браз Твой святы́й, его́же благове́рный князь Андре́й даде́ нам на враги́ в побе́ду и всем ве́рным во спасе́ние.
276 просмотров
Комментарии (0)