Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

Блоги

Блог Ирины.АКАФИСТНАЯ ХИЛАНДАРСКАЯ ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ.
Молитва Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Акафистной Хиландарской»
О, Пречу́дная и Превы́сшая все́х тва́рей Цари́це и Богоро́дице, Небе́снаго Царя́ Христа́ Бо́га на́шего Ма́ти, припа́даем и поклоня́емся Тебе́ пред свято́ю и пречестно́ю ико́ною Твое́ю, е́юже ди́вныя и пресла́вныя чудеса́ содева́еши! Смире́нно мо́лим Тя́, всеси́льная ро́да на́шего Засту́пнице, услы́ши на́с и удиви́ на на́с пребога́тыя ми́лости Твоя́, и проше́ния на́ша, приноси́мая Тебе́, я́ко блага́я Скоропослу́шница, испо́лни. Благода́тию Твое́ю ду́ши на́ша освяти́ и не отнима́й от на́с покро́ва Своего́, под ни́м же при́сно пребыва́я, я́ко Стено́й Неруши́мей защище́ни пребу́дем от все́х бе́д и напа́стей, от вся́каго врага́ и супоста́та, от все́х злы́х ко́зней вра́жиих на на́с при́сно находя́щих. Благоуха́нием непоро́чней души́ Своея́ напо́лни ду́ши на́ша, да возвеселя́тся сердца́ на́ша, и́бо не́сть никто́ в ми́ре се́м милее и прекраснее Тебе́, Де́во Пресвята́я! Ты́ еси́ на́ше Бога́тство, Ты́ еси́ на́ше Сокро́вище, Ты́ еси́ на́ше Упова́ние и на́ша Защи́то! К Тебе́ Еди́ней в печа́лех на́ших притека́ем и у Тебе́ Еди́ней утеше́ние получи́ти ча́ем. О, Всепе́тая Де́во Богоро́дице, не преста́й моли́тися о на́с, недосто́йных рабе́х Твои́х, сла́вящих Тя́ и почита́ющих, и наде́жду на Тебе́ иму́щих, ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
Блог Ирины.СВЯТАЯ ПРЕПОДОБНАЯ ЖЕНЕВЬЕВА (ГЕНОВЕФА) ПАРИЖСКАЯ.


Тропарь:

Пламенная веры истинныя провозвестница и града твоего заступница еси, о святая мати Геновефо, защити ны от падений греховных, и потребная блага земная ниспосли, гладныя напитай и Господа неустанно моли о спасении душ наших.

Иной тропарь:

Защитнице благодатная, паству твою в Нантерии от нападений вражиих и обстояний бедственных сохраньшая, град Париж от варваров спасшая, святая мати Геновефо, ныне на Небесех, по кончине твоея сущи, не забуди предстательствовати о всех чтущих святую память твою.

Кондак:

Воспоим заступницу небесную нашу, народ Божий во дни испытаний лютых сохраньшую, подвигу бесстрашныя Деворы поревновавшую, целомудрию и мужеству святой Иудифии последовавшую, аки Иосиф гладных напитавшую, и ныне светом истины, озаряющую град свой и всех чтущих ея и едиными усты вопиющих: Радуйся, святая Геновефо, града Парижа и всего рода христианскаго благодатная хранительнице и покровительнице!
Блог Ирины.СВЯТАЯ МУЧЕНИЦА АНИСИЯ СОЛУНСКАЯ.


Тропарь:

А́гница Твоя́, Иису́се, Ани́сия, зове́т ве́лиим гла́сом: Тебе́, Женише́ мой, люблю́, и Тебе́ и́щущи страда́льчествую, и сраспина́юся и спогреба́юся креще́нию Твоему́, и стражду́ Тебе́ ра́ди, я́ко да ца́рствую в Тебе́, и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю, но я́ко же́ртву непоро́чную приими́ мя с любо́вию поже́ршуюся Тебе́. Тоя́ моли́твами, я́ко ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак:

Наста́ светоно́сный день чуде́сных по́двиг твои́х, страстоте́рпице пресла́вная, днесь Бо́жия честна́я Це́рковь пра́зднует и созыва́ет вопи́ти тебе́: ра́дуйся, де́во му́ченице Ани́сие всеблаже́нная.
Блог Ирины.СОБОР ПРЕСВЯТОЙ ВЛАДЫЧИЦЫ НАШЕЙ БОГОРОДИЦЫ.


Тропарь:

Пречи́стая Богома́ти, Богоро́дице, Собо́р Твой честны́й украше́н многоразли́чными добро́тами, да́ры Ти прино́сят, Госпоже́, мно́ги мирсти́и лю́дие, у́зы на́ша гре́шныя раздери́ Свое́ю ми́лостию и спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак:

И́же пре́жде денни́цы от Отца́ без ма́тере роди́выйся, на земли́ без отца́ воплоти́ся днесь из Тебе́. Те́мже звезда́ благовеству́ет волхво́м, А́нгели же с па́стырьми пою́т несказа́нное Рождество́ Твое́, Благода́тная.

Молитва:

Цари́це моя́ преблага́я, наде́ждо моя́ Богоро́дице, прия́телище си́рых и стра́нных предстáтельнице, скорбя́щих рáдосте, оби́димых покрови́тельнице! Зри́ши мою́ беду́, зри́ши мою́ скорбь, помози́ ми я́ко не́мощну, окорми́ мя я́ко стрáнна. Оби́ду мою́ ве́си, разреши́ ту, я́ко во́лиши: я́ко не и́мам ины́я по́мощи ра́зве Тебе́, ни ины́я предстáтельницы, ни благи́я уте́шительницы, то́кмо Тебе́, о Богомáти, я́ко да сохрани́ши мя и покры́еши во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание:

Велича́ем Тя, Пресвята́я Де́во, Богоизбра́нная Отрокови́це, и чтим о́браз Твой святы́й, и́мже то́чиши исцеле́ния всем с ве́рою притека́ющим.
USouth c Я.руС Новым 2023 годом и Рождеством!
Код PHP:
  1.  
С Новым 2023 годом и Рождеством!

С Новым 2023 годом и Рождеством!
USouth 0 408 Нет комментариев
Блог Ирины.СВЯТИТЕЛЬ ПЁТР, МИТРОПОЛИТ МОСКОВСКИЙ И ВСЕЯ РОССИИ ЧУДОТВОРЕЦ.


Тропарь:

Лику́й све́тло благосла́внейший гра́де Москва́, име́яй в себе́ архиере́я Петра́ я́ко зарю́ со́лнца, всю Росси́ю чудодея́нии озаря́юща, той бо не́мощи врачу́ет, и неду́ги я́ко тьму прого́нит от вопию́щих ему́: ра́дуйся, иера́рше Бо́га Вы́шняго, тобо́ю сия́ па́стве твое́й соде́ловающаго.

Кондак:

Взбра́нному и ди́вному на́шея земли́ чудотво́рцу, днесь любо́вию к тебе́ притека́ем, песнь Богоно́се плету́ще, я́ко име́я дерзнове́ние ко Го́споду, многообра́зных изба́ви нас обстоя́ний, да зове́м ти: ра́дуйся, утвержде́ние гра́ду на́шему.

Молитва:

О вели́кий святи́телю, пресла́вный чудотво́рче, Росси́йския Це́ркве первопресто́льниче, гра́да Москвы́ храни́телю и о всех нас усе́рдный моли́твенниче, о́тче наш Пе́тре! К тебе́ смире́нно припа́даем и мо́лимся: простри́ ру́це твои́ ко Го́споду Бо́гу и помоли́ся за ны, гре́шныя и недосто́йныя рабы́ Его́: да проба́вит нам ми́лость Свою́ и низпосле́т нам вся благопотре́бная к вре́менному житию́ и ве́чному спасе́нию на́шему дары́ бла́гости Его́, наипа́че же да огради́т нас ми́ром, братолю́бием и благоче́стием от всех искуше́ний врага́ диа́вола, и да́рует нам бы́ти ве́рными ча́дами твои́ми, не по и́мени то́кмо, но и все́м житие́м на́шим. Ей, уго́дниче Бо́жий! Услы́ши нас благоутро́бно, и бу́ди всем нам помо́щник и засту́пник во вся́ких беда́х и напа́стех, не забу́ди нас и в час кончи́ны на́шея, егда́ наипа́че твоего́ заступле́ния потре́буем, да, при по́мощи моли́тв твои́х святы́х, сподо́бимся и мы, гре́шнии, кончи́ну благу́ю получи́ти и Ца́рствие Небе́сное унасле́дити, сла́вяще ди́внаго во святы́х Свои́х Бо́га на́шего, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в. Ами́нь.
Блог Ирины.СВЯТОЙ МУЧЕНИК СЕВАСТИАН МЕДИОЛАНСКИЙ.


Тропарь:

Му́ченицы Твои́, Го́споди, во страда́ниих свои́х венцы́ прия́ша нетле́нныя от Тебе́, Бо́га на́шего, иму́ще бо кре́пость Твою́, мучи́телей низложи́ша, сокруши́ша и де́монов немощны́я де́рзости, тех моли́твами спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак:

Свети́льницы све́тлии я́вльшеся, Боже́ственнии му́ченицы, тварь всю све́тлостию чуде́с озаря́ете, неду́ги разреша́юще, и глубо́кую тьму всегда́ отгоня́юще, Христу́ Бо́гу моля́щеся непреста́нно о всех нас.
USouth c Я.руС наступающим 2023 годом!
С наступающим  2023 годом!
 С Наступающим  2023 годом!
USouth 0 398 Нет комментариев
Блог Ирины.СВЯЩЕННОМУЧЕНИК ЕЛЕВФЕРИЙ, ЕПИСКОП ИЛЛИРИЙСКИЙ.


Тропарь:

И нра́вом прича́стник, и престо́лом наме́стник апо́столом быв, дея́ние обре́л еси́, Богодухнове́нне, в виде́ния восхо́д, сего́ ра́ди, сло́во и́стины исправля́я, и ве́ры ра́ди пострада́л еси́ да́же до кро́ве, священному́чениче Елевфе́рие, моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак:

Я́ко удобре́ние свяще́нников, преподо́бне, и предувеща́ние страстоте́рпцев вси восхваля́ем и про́сим тя, священному́чениче Елевфе́рие: любо́вию па́мять твою́ пра́зднующия бед многообра́зных свободи́, моля́ непреста́нно о всех нас.

Величание:

Велича́ем тя, священному́чениче Елевфе́рие, и чтим святу́ю па́мять твою́, ты бо мо́лиши о нас Христа́ Бо́га на́шего.
USouth c Я.руС рождеством!
С рождеством!
С  Рождеством!
USouth 0 379 Нет комментариев